bloomis
15 بهمن 1401 - 15:10

موافقت وزیر ارشاد با ماندگاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به میزبانی ۱۵ ساله استان کرمان از جشنواره موسیقی نواحی گفت: وزیر ارشاد با برگزاری مجدد این جشنواره در کرمان موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان استان کرمان با بیان اینکه این حضور بعد از پیگیری‌های مستمر برای راه‌اندازی تالار بی‌نظیر فرهنگ و هنر کرمان انجام شده، اظهار داشت: امروز بزرگ‌ترین و فاخرترین تالار فرهنگی هنری کشور در کرمان راه‌اندازی می‌شود.

وی در ارتباط با جشنواره موسیقی نواحی، بیان کرد: با توجه به اینکه 15 سال این جشنواره در کرمان برگزار می‌شد و امسال هم به دلیل شرایط خاصی که در استان وجود داشت، امکان برگزاری آن نبود و انتظار داریم از سال آینده مجدداً این جشنواره به استان کرمان برگردد و میزبان برگزاری آن باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خواستار برگزاری جشنواره فرهنگی هنری مقاومت به صورت سالانه در استان کرمان شد و گفت: پیشنهاد می‌شود که دبیرخانه جشنواره در کرمان فعال شود و فعالان عرصه فرهنگی هنری در مسائل مربوط به شهید سلیمانی شرکت کنند که به ترویج مکتب حاج قاسم و جریان مقاومت کمک می‌کند.

وی در ادامه خواستار حل مشکلات نیروی انسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان راور شد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر، به دلیل فقدان نیروی تخصصی، این ظرفیت‌ها در این شهرستان فعال نیست.

پورابراهیمی همچنین خواستار حل مشکلات مطبوعات استان و تامین اعتبار موزه مطبوعات شد و افزود: از سال گذشته تلاش کردیم در تبصره 18 فعالیت‌های حوزه فرهنگی و هنری و صنایع خلاق بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند که در استان کرمان نیز عدد قابل توجهی جذب شده است و در صورتی که کمیته اقتصاد فرهنگ و هنر تشکیل شود، می‌تواند به این مسئله کمک کند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این جلسه با بیان اینکه 100 درصد موافق برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان است، اظهار داشت: استان کرمان هم سابقه برگزاری جشنواره و هم ظرفیت برگزاری آن را دارد و تالار فرهنگ و هنر کرمان دومین مجموعه مناسب برای برگزاری جشنواره بعد از تهران است.

وی در ارتباط با برگزاری سالانه جشنواره فرهنگی هنری مقاومت در کرمان نیز موافقت خود را اعلام کرد گفت: مقرر شد از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس، ردیف بودجه خاصی در بودجه سال آینده لحاظ شده و این جشنواره به صورت سالیانه برگزار شود.

به گزارش تسنیم در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیل کارگروه اقتصاد فرهنگ و هنر در استان کرمان و استخدام چند نیروی تخصصی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راور موافقت کرد.

در این جلسه تدوین کتاب تاریخ مطبوعات استان کرمان توسط خانه مطبوعات و دانشگاه مصوب و مقرر شد در ارتباط با بیمه خبرنگاران، نشست مشترک وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیسیون اقتصادی مجلس برای تعیین تکلیف سهم کارفرما در بیمه خبرنگاران در سراسر کشور بررسی و اقدام شود.

به گزارش تسنیم در این جلسه با توجه به گزارش مدیر پروژه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ساخت فیلم فاخر قبه سبز کرمان با همکاری موسسه فارابی و استفاده از تبصره‌های بودجه امسال در این ارتباط موافقت کرد.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018643