bloomis
09 دی 1401 - 15:54

۹دی روز پیوند قلبی معنوی با ولایت و بصیریت ملت ایران است

ارومیه - امام جمعه موقت ارومیه گفت: ۹دی روز پیوند قلبی معنوی با ولایت و روز بیداری و بصیریت ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسم غلامرضا حسینی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه، بابیان اینکه ۹ دی روز پیوند قلبی معنوی با ولایت و روز بیداری و بصیرت ملت ایران است، تصریح کرد: در طول ۴۳ سال پس از انقلاب، دشمنان با تمام توان و با فتنه‌های مختلف سرمایه گذاری می‌کنند که مشروعیت نظام و کشور را زیر سوال ببرند و در کشور بحران ایجاد کنند اما بصیرت و دشمن شناسی ملت هربار این فتنه را خاموش می‌کند.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی افتخار ایران و منطقه مقاومت است و وجود ایشان در قبل و بعد شهادت موجب عزت و افتخار ایران و منطقه است.

امام جمعه موقت ارومیه در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: وصیت نامه شهید سردار سلیمانی باید الگوی عمل مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی با اشاره به توصیه‌های مراجع قم به مسئولان یادآور شد: مراجع سرمایه‌های دینی هستند که در بین مردم حضور دارند و توصیه‌های ایشان باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

حجت الاسلام اسم حسینی عنوان کرد: طبق فرموده مراجع، باید مسئولان در مقابل مسئولیت خود پاسخگو باشند و پاسخگو بودن فرهنگ سازی شود چرا که پاسخگو بودن موجب شفافیت و روشنگری و آگاهی در بین مردم می‌شود.

امام جمعه موقت ارومیه با تاکید بر اینکه مطالبه گری باید با حفظ قانون و اعتقادات انجام شود، گفت: مطالبه گری با حفظ قانون و اعتقادات باید انجام گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 944040