bloomis
11 آذر 1401 - 14:09

هدف دشمن جدایی ملت از نظام اسلامی است

قم- امام جمعه قم هدف دشمنان را ایجاد فاصله و جدایی ملت از نظام اسلامی برشمرد و گفت: طراحی های دشمن در این زمینه راه به جایی نخواهد داشت و آرزوهایشان را به گور می برند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد اظهار داشت: باید از ملت ایران نه تنها در میدان همبستگی و اتحاد قدردانی کرد، بلکه باید از آنان برای بیش از ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت، احیای شعار دینی و نیز از روحیه ایمان و معنویت و شرکت آنان در مواسات تشکر کرد.

وی تاکید کرد: مسئولان باید هر چه بیشتر به این ملت خدمت کنند چرا که ملت ایران در دنیا بی نظیر است و کمتر نمونه‌ای همانند آنان را داریم.

خطیب جمعه قم گفت: طراحی دشمن برای ایجاد فاصله بین اسلام و کشور و نیز ملت و نظام است که دشمنان بدانند این آرزوها را به گور می‌برند.

آیت الله سعیدی با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان می‌توانند گفتمان ساز و بیدار کننده جامعه باشند و امروز دانشجویان به عنوان پیشگامان جامعه وظیفه سنگینی را در راستای پیشبرد اهداف جامعه اسلامی بر عهده دارند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی تاکید دارند که استقلال پایدار نیازمند شکل گیری اقتصادی است که با تنش‌های جهانی متزلزل نباشد و با سیاست‌های خارجی، این اقتصاد نابسامان نشود که در این راستا دانشجویان ملت ما باید نسبت به این آرمان مهم و کلیدی واکنش فعال داشته باشند.

تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه (س) از سفر رئیس جمهور به منطقه جاسک تشکر کرد و گفت: این سفرهای استانی و نظارت و بازرسی دوره‌ای از وزارت خانه‌ها نوید ایجاد تحول, پیشرفت و حل مشکلات ملت را می‌دهد.

وی تصریح کرد: تشکر واقعی و عملی مسئولان از ملت نیز با کنترل بیکاری و تقویت پول ملی است.

خطیب جمعه قم ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق سخنان مهمی داشتند و تاکید کردند که عراق کشور مهمی در منطقه است که متأسفانه هنوز نتوانسته در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

آیت الله سعیدی در بخش پایانی خطبه‌های خود از مردم و مسئولان خواست تا از موضوع حجاب و عفاف این میراث گرانبها مراقبت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 892934